Stop klatka w klasie V/VI/VII - 2018
5 May 2018
7 April 2018
Smaczna lekcja czyli robimy kanapki :) Nawet kanapki na niby mogą wyglądać smakowicie! Wszyscy uczniowie dostali takie same wycinanki elementów kanapki - po złożeniu według swojego smaku, każda kanapka była inna... Mieliśmy do wyboru: Należało także napisać w zeszycie wszystkie składniki. |
Po pracy przy niby-kanapkach wszyscy mieliśmy chrapkę na prawdziwą kanapkę! Na szczęście "znalazły się" świeże bułeczki i chleb, masło, dżem, serki białe i żółte i pomidorki.
Smacznie nam się jadło i uczniowie nabrali siły do zaprezentowania wierszyka Krzysztofa Roguskiego "Coś na śniadanie" :) Ledwie tylko z łóżka wstanę, Myślę co zjeść na śniadanie. Może dwa jajka na twardo? Bułkę z szynką i musztardą? Albo z żółtym serem może? Albo słodki zjeść twarożek? Popić sokiem czy herbatą? Może zagryźć to sałatą? Albo tosty… taaaakie smaczne! Chyba od nich ten dzień zacznę... Później deser zjem wspaniały, By mieć siłę na dzień cały! Może kawałek sernika, Który zawsze pierwszy znika? Albo ciastko lukrowane Na później w szafce schowane? Kiedy w kuchni kroki stawiam Nad jednym się zastanawiam: Czemu wszystko tak mnie kusi Bo jest przecież od mamusi! |
24 March 2018
Na ostatnich zajęciach przed Wielkanocą robiliśmy drewniane pisanki do powieszenia w domu na czas świąteczny, uczyliśmy się wierszyka o WIelkanocy, malowaliśmy plakat świąteczny i przypomnieliśmy sobie tradycje wielkanocne - wesołego Alleluja :)
Na stole pisanki pięknie malowane,
Wśród trawy zieleni, cukrowy baranek.
Bazie w wazoniku, ciasta i wędliny…
WIELKANOC to wielkie spotkanie rodziny.
Wśród trawy zieleni, cukrowy baranek.
Bazie w wazoniku, ciasta i wędliny…
WIELKANOC to wielkie spotkanie rodziny.
Rozmawialiśmy o tradycji Święconki i co wkładamy do koszyczka wielkanocnego. W domu po Wielkanocy narysujemy i napiszemy, co było w naszym koszyczku:
|
Zrobiliśmy ćwiczenie na wpisanie brakujących słów - "żonkile" sprawiły nam trochę trudności...
|
Plakat Wielkanocny malowali:
Aurelia, Daniel, Filip, Karolina, Kaya, Krzyś, Maja M, Maks, Maya C, Nadia, Ola, Sebastian B-A, Sebastian W i Zuzia
Aurelia, Daniel, Filip, Karolina, Kaya, Krzyś, Maja M, Maks, Maya C, Nadia, Ola, Sebastian B-A, Sebastian W i Zuzia
10 February 2018
W ramach przygotowań do konkursu "Być Polakiem", sprawdziliśmy, co nam się kojarzy z Polską. Wykorzystaliśmy pomysł p. Lucyny Bzowskiej, nauczycielki z Polski, która w styczniu tego roku poprowadziła w Ashfield warsztaty dla nauczycieli szkół polonijnych w Sydney.
Siadamy w kółku i każdy uczeń dostaje kartę A4. Na środku rysujemy zarys mapy Polski i piszemy swoje imię. Zaginamy jeden róg kartki i piszemy tam swoje skojarzenie z Polską. Każdy podaje swoją kartkę koledze/koleżance obok i zaginamy drugi róg i piszemy drugie skojarzenie i znowu podajemy kartkę następnej osobie i dalej tak samo, aż wszystkie rogi są zagięte i podpisane. Teraz kartki wracają do właścicieli i sprawdzamy co mamy na swoich kartkach - jedno słowo należy do nas, a trzy pozostałe są od innych kolegów i koleżanek... Na zakończenie poćwiczyliśmy na tablicy prawidłową pisownię, bo wkradło nam się trochę błędów ortograficznych.
Świetna zabawa! Zwyciężyły pączki (właśnie mieliśmy Tłusty Czwartek, to nie ma się co dziwić...)
Na drugim miejscu Rodzina, znalazło się też miejsce na Polską Szkołę :) Zobaczcie sami: